Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕ 59-51

Σημαντική επιτυχία με νίκη εντός έδρας επί του Αρίων Σταυρούπολης πέτυχε η ομάδα των Ελπίδων Ηλιούπολης με σκορ 59 – 51. Έγινε ένα πολύ ωραίο ματς και από τις 2 ομάδες. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ελπίδες ήταν μπροστά με 12-6. Στο δεύτερο δεκάλεπτο αν και προηγήθηκαν 20-12 ο Αρίων κατάφερε να επιστρέψει στο ματς με το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο 24-24. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες ξαναπήραν το προβάδισμα και έτσι στο τρίτο δεκάλεπτο  προηγήθηκαν 39-33. Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού η διαφορά έφτασε υπέρ μας έως και τους 10 πόντους 43-33 και 53-43. Αν και ο Αρίων επέστρεψε στο ματς λίγο πριν το τέλος με 55-51 τελικά η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 59-51.

Καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές από όλους τους παίκτες, ομαδικότητα στο σκοράρισμα αν και δεν έλειψαν και πάλι κάποια λάθη. Σημαντική νίκη, απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Συνεχίζουμε με ανεβασμένη ψυχολογία και είμαστε πεπεισμένοι ότι η ομάδα μπορεί να παίξει ακόμη καλύτερο μπάσκετ. Επόμενος αγώνας, εκτός έδρας με τον πρώτο και αήττητο έως τώρα στην βαθμολογία ΠΟ Ξηροκρηνης. Το κίνητρο για την επόμενη νίκη γίνεται ακόμη μεγαλύτερο!