Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΜΕ 42-67 ΕΠΙ ΤΗΣ ΣΑΡΙΣΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Άνετη εκτός έδρας επικράτηση των Ελπίδων Ηλιούπολης επί της Σάρισας Μακεδονίας με σκορ 42-67 στο ξεκίνημα του 2ου γυρου (10η αγωνιστική) του πρωταθλήματος του δευτέρου ομίλου της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Οι Ελπίδες μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και πήραν ένα προβάδισμα 4-23 στο πρώτο δεκάλεπτο. Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα μας μπροστά με 17-37. Η  Σάρισα δεν κατάφερε να απειλήσει  σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και έτσι το τελικό σκορ έδειξε νικήτρια την ομάδα μας με 42-67.

Πολύ καλή η απόδοση από όλους τους παίκτες. Στα αξιοσημείωτα highlights του ματς το ανάποδο καλάθι του Λαγού, χωρίς να βλέπει την μπασκέτα και το κάρφωμα του Γεράκη προς το τέλος του αγώνα.

Στην συνέχεια του πρωταθλήματος οι Ελπίδες θα αντιμετωπίσουν σε ένα δύσκολο εντός έδρας παιχνίδι την ομάδα του Ελλάνιου Ζευς.