Πέμπτη 3 Μαΐου 2018

ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ - ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ OLD SCHOOL ΜΕ 71-68.

Την μοναξιά της κορυφής του ομίλου απολαμβάνουν μετά το πέρας της 11ης αγωνιστικής οι Ελπίδες Ηλιούπολης καθώς επικράτησαν δύσκολα της μαχητικής Ολντ Σκουλ με 71-68.

Οι Ελπίδες είχαν ένα ελαφρύ προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν για πρώτη φορά με 62-64. Οι γηπεδούχοι γρήγορα ξαναπήραν τα ηνία στο σκορ και εν τέλει τη νίκη στις λεπτομέρειες με το τελικό 71-68.

Αυτή ήταν η δέκατη επιτυχία των Ελπίδων σε σύνολο έντεκα αγώνων στην Β φάση και έχοντας πλέον σφραγίσει την άνοδο στην Γ1 κατηγορία οδηγούν την κούρσα του ομίλου με τρεις αγωνιστικές να υπολείπονται για το τέλος του πρωταθλήματος.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Κασούμης): Κυριαζίδης 22(2), Γιαννακίδης  9, Δημητρίου 9, Μισιούδης 8, Σταμάτης 8, Πάσχος 6, Κατσουπάκης 5, Ριμπίτσκι 4, Χασιώτης, Τερμεντζής.

ΟΛΝΤ ΣΚΟΥΛ (Μαυρουδής):  Τοπρίτσικας 26(2), Τσολακίδης 13(2), Σακκάς 13(1), Χειρίδης 10, Κονδύλης 4, Μποζίνης 2, Παπανικολάου, Καλπίδης, Σπυριδωνίδης, Νανακος, Ιωσηφίδης, Μαυρουδής.

Δεκάλεπτα: 23-18, 39-34, 59-53, 71-68.
Διαιτητές: Κασόλης – Χατζίδου.

Elpides Basketball................JUST KEEP ON TRAINING!