Πέμπτη 31 Μαΐου 2018

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΕΡΔΙΣΑΝ 52-59 ΤΟΝ ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην Γ2 ΕΚΑΣΘ κατέκτησαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης κερδίζοντας στον μικρό τελικό της κατηγορίας σε ένα πραγματικό ντέρμπι την ομάδα του ΓΣ Μενεμένης με 52-59.

Στον πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Μενεμένης ήταν καλύτερη και είχε το προβάδισμα στο σκορ με 29-26. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες βελτιώνοντας κυρίως την άμυνα ανέβασαν την απόδοση τους και πήραν την πολύτιμη νίκη με το τελικό 52-59 κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο την φετινή μπασκετική χρονιά συνδυάζοντας την άνοδο στην Γ1 κατηγορία με την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ (Τσελεμπής): Σιώτας 11, Τσαρδούλιας 8, Μπάση 7,  Τζέκος 6(1), Χατζηευστρατίου 5, Χαλκίδης 4, Ματζίρης 3(1), Τζίβας 3(1), Ρηγογιάννης 3(1), Ταχτσίδης 2, Χοθρμουζηιδης.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Κασούμης–Βεζύρης): Κυριαζίδης 26(5), Γιαννακίδης 9, Πάσχος 7(1), Κατσουπάκης 7(1), Σταμάτης 4, Χασιώτης 4, Μισιούδης 2, Δημητρίου, Νικολαϊδης, Μαυρουδής.

Δεκαλεπτα: 11-09, 29-26, 43-45, 52-59.
Διαιτητές: Δικταπανίδης – Χατζίδου.

Elpides Basketball...............JUST KEEP ON TRAINING!