Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ.

Σε έναν αγώνα με αρκετή ένταση οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν στο γήπεδο του Δρυμού επί του Μέγα Αλέξανδρου Μελισσοχωρίου με 40-49.

Οι Ελπίδες είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με το σκορ στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου να φτάνει και στο +17 (20-37). Στην τελευταία περίοδο του αγώνα οι γηπεδούχοι έκαναν μια σημαντική προσπάθεια για ανατροπή μειώνοντας την διαφορά δυο λεπτά πριν το φινάλε  στους 4 πόντους (40-44) όμως οι Ελπίδες κατάφεραν και κράτησαν το προβάδισμα παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο με το τελικό 40-49.

Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου (Νέτσικας): Φιλλιπίδης 4, Σπανούδης 11, Τρικαλιώτης, Καρακούλιας, Νέτσικας, Πεφτιτσέλης 5(1), Μέρμηγκας 1, Στάκος 2, Καραγιάννης 4, Χαλκιάς 13.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Μουρατίδης): Κατσουπάκης 9, Κασούμης 4, Γιαννακίδης, Δημητρίου 4, Σταμάτης 14, Τερμεντζής 2, Ριμπίτσκι 14, Χασιώτης 2, Βεζυρης, Παναγιώτου.

Δεκαλεπτα: 06-12, 17-24, 26-40, 40-49.
Διαιτητές: Κασόλης – Λαμπρέλλης.

Elpides Basketball............JUST KEEP ON TRAINING!