Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017

ΗΤΤΑ ΣΤΑ ΛΑΓΥΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

Την  δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμους αγώνες γνώρισαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης χθες στα Λαγυνά από τον τοπικό ΑΣΚ Εθνικό με 65-50.

Η ομάδα μας παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων. Έμεινε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 15 πόντους διαφορά (28-13). Στην τρίτη περίοδο έκανε προσπάθεια να ανακάμψει φτάνοντας το ματς στο καλάθι (37-35) όμως δυστυχώς το ξέσπασμα αυτό δεν είχε και ανάλογη συνέχεια. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν και πάλι σταδιακά την διαφορά φτάνοντας έτσι στο υπέρ τους τελικό σκορ με 65-50.

ΑΣΚ Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Λουκας, Νοικος 4, Πολυχρονιαδης, Ιωσηφίδης 10, Πιακούδης, Κανδής 4, Τσιριόπουλος 20(3), Κανλής 17, Μπουτζώρας 1, Καμαρούδης 9(3).

Ελπίδες Α.Ο. Ηλιούπολης (Μουρατίδης): Κατσουπάκης 3, Κασούμης 9(3), Γιαννακίδης 2, Μπαρτζώκας 4, Δημητρίου 6, Σταμάτης 3, Βεζύρης, Σπάρταλης 6(1), Παναγιώτου, Κυριαζίδης 17(5).

Δεκάλεπτα: 12-13, 28-13, 44-37, 65-50.

Διαιτητές: Κατσαβέλης – Δημακόπουλος.

1. Elpides Basketball.......JUST KEEP ON TRAINING!