Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016

ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ 55-60 ΑΠΟ ΤΟΝ Γ.Σ. ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ.

Ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης στο εντός έδρας ματς με τον Γ.Σ. Μενεμένης με 55-60 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τη διαφορά να μην ξεφεύγει πάνω από τους 8 πόντους. Στα τελευταία λεπτά ο Γ.Σ. Μενεμένης κατάφερε να διατηρεί ένα προβάδισμα από 2 εως 6 πόντους φτάνοντας εν τέλει την νίκη με το τελικό 55-60.

Η ομάδα μας είχε δυναμικά ξεκινήματα στο παιχνίδι, πήρε προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και επέστρεψε από το -8 στην τρίτη περίοδο. Μάλιστα στις αρχές τις τέταρτης περιόδου πήραμε το προβάδισμα με 46-44 αλλά δεν καταφέραμε να το κρατήσουμε.

Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη, επόμενο ματς είναι στις 5 Νοεμβρίου με τον Δαίδαλο Άνω Πολης. Έχουμε δυο εβδομάδες να δουλέψουμε τις αδυναμίες μας, να βελτιωθούμε και να επιστρέψουμε και πάλι στις νίκες.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 7, Κασούμης 2, Γιαννακίδης 8, Μπαρτζώκας Α. 6, Δημητρίου 11, Σταμάτης 9, Κεχαγιάς 10, Γιαπιτζόγλου 2, Τερμεντζής, Ριμπίτσκι, Δημητριάδης, Σφούγγαρης.

Γ.Σ. Μενεμένης (Τσελεμπής): Σαρίκου 6(1), Κουγιουμτζίδης 7, Τσαρδούλιας 10, Χαλκίδης 8(2), Ταχτσίδης 21(2), Λιακόπουλος 8, Καρανικολίδης, Ιωαννίδης, Ματζίρης, Κουκλοτίδης, Γονιδέλης.

Δεκαλεπτα: 13-9, 22-30, 44-44, 55-60.
Διαιτητές: Τσαλκιτζής Αρ. – Τσαλκιτζής Αθ.

Elpides Basketball........JUST KEEP ON TRAINING!