Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης από τον πρώτο στην βαθμολογία  του ομίλου μας Πύργο Χαλάστρας με 52-69.

Η ομάδα μας κατάφερε να είναι ανταγωνιστική μονό στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο ακολουθούσε από κοντά στο σκορ τους αντιπάλους και μάλιστα πέρασε μπροστά (22-20) κάπου στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου . Το ημίχρονο μας βρήκε πίσω στο σκορ με 6 πόντους (24-30).

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 8-0 ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό (24-38). Οι Ελπίδες δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, ο Πύργος κράτησε το σκορ σε ασφαλή επίπεδα φτάνοντας έτσι σε ακόμη μια νίκη.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 2, Σταμάτης 5, Τερμεντζής 6, Κασούμης 5(1), Τράκας 4, Κεχαγιάς 20, Αλβανός 3(1), Παπαγγέλου 1, Καλαϊτζόγλου, Γιαπιτζόγλου 6.

ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ (Κουλαξής): Σιούνης 13, Τολιόπουλος 15(4), Ρούζιος Π. 2, Γρουμπουσιάνης 12(1), Ρούζιος Ε. 4, Μπλιούκας, Γιαννακός , Βαιράμης 2, Ποντίκας 5, Μοσχοτόγλου Α 9, Βουδούρης 7, Τσιάρας 2.

Δεκάλεπτα: 14-18, 24-30, 36-53, 52-69

Διαιτητές: Γαβρίδης-Κωνσταντινέλης