Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΑΝΙΟ ΖΕΥΣ 69-54

Ακόμη μια ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης, αυτή τη φορά από την ομάδα του Ελλάνιου Ζευς με σκορ 69-54 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ1 ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας μπορούμε να πούμε ότι ήταν…. «καρμπόν» με αυτόν της προηγούμενης αγωνιστικής. Η ομάδα μας ήταν σε απόσταση αναπνοής μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου (25-23). Κάπου εκεί όμως οι γηπεδούχοι  κατάφεραν και έκλεισαν το ημίχρονο με μια διαφορά 8 πόντων (32-24). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελλάνιος αύξησε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό, η ομάδα μας δεν κατάφερε μειώσει κάτω από το -9 (50-41) και έτσι φτάσαμε σε ακόμη μια ήττα με το τελικό 69-54.

Παρόλα αυτά συνεχίζουμε με τα επόμενα δυο ματς να είναι πολύ σημαντικά για μας και την πορεία μας στο πρωτάθλημα. Την Κυριακή 22/11 στην Ηλιούπολη αντιμετωπίζουμε την Ολυμπιάδα Άνω Πόλης.

Ελλάνιος Ζευς (Σαπλαχίδης): Δεληγιάννης, Κουρκουνάσιος 13(2), Σαρακατσάνος 21(5), Σουγάρης 4, Σαραφεντίν 5, Ασημακίδης 14, Μαγκιόγλου, Γεωργόγλου 2, Τολιόπουλος 3, Σαραπασίδης 7.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Καλαϊτζόγλου): Τερμεντζής 9, Κασούμης, Μπαρτζώκας Α. 16(2), Τράκας 6(2), Μπαρτζώκας Κ. 8, Κεχαγιάς 8, Κατσουπάκης 2, Σταμάτης 2, Καλαϊτζόγλου 3, Στοϊλας.

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-24, 50-41, 69-54.
Διαιτητές: Σιταρίδης – Τσαρδούλιας.

Elpides Basketball........JUST KEEP ON TRAINING!