Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ 62-52 ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΗΛ.

Δεν τα κατάφεραν οι Ελπίδες Ηλιούπολης στο εξ αναβολής εκτός έδρας παιχνίδι με την ΕΔΗΛ στο κλειστό των Λαγυνών και ηττήθηκαν με 62-52.

Η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο (32-22). Στη συνέχεια μείωσε μέχρι το -5 (32-27) στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά και το -6 (58-52) στο τελευταίο λεπτό χωρίς να καταφέρει όμως να κάνει την υπέρβαση φτάνοντας έτσι στην ήττα με το τελικό 62-52.

Επόμενος αντίπαλος των Ελπίδων Ηλιούπολης ο Μακεδών Αμπελοκήπων την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου στο κλειστό της Ηλιούπολης.

ΕΔΗΛ (Τσιαμπάκος): Μπόζης, Μαστοράκης 4, Νατσιόπουλος 18, Στοϊλας 10, Τσιαμπάκος, Αθανασιάδης 4, Χατζηαθανασίου 5, Κοτζαμπάσης 19(5), Παπακοτούλας 2.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 8, Κασούμης 14(2), Γιαννακίδης 6, Δημητρίου 9, Σταμάτης 7, Κεχαγιάς 8, Μπαμπατζάνης, Μαντσιόπουλος, Τερμεντζής.

Δεκάλεπτα: 11-09, 32-22, 41-35, 62-52.

Διαιτητές: Μπαϊος – Μαγη.

Elpides Basketball.............JUST KEEP ON TRAINING!