Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ 52-35 ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣ/ΚΗΣ.

Σε ένα ματς με δυνατές άμυνες και αρκετή ένταση οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικρατήσαν εντός έδρας της Ολυμπιάδας Θεσσαλονίκης με 52-35.

Οι Ελπίδες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα προηγήθηκαν 8-2 με την Ολυμπιάδα να αντιδρά άμεσα και να παίρνει προβάδισμα με 9-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση κυρίως αμυντικά και πήραν και πάλι προβάδισμα στην ανάπαυλα με 22-14. Στο δεύτερο ημίχρονο διατήρησαν τα ηνία στο σκορ αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά στην τελευταία περίοδο φτάνοντας έτσι στην νίκη με το τελικό 52-35.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας και η έκτη συνολικά στις εννέα πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Ακολουθεί ένα κενό τριών εβδομάδων χωρίς επίσημο αγώνα και επιστρέφουμε στις αγωνιστικές μας υποχρεώσεις την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου με αντίπαλο τους Μετεωρίτες στο κλειστό της Ηλιούπολης.

Ελπίδες A.O. Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 14(1), Κασούμης 2, Γιαννακίδης, Δημητρίου 13, Σταμάτης 6, Κεχαγιάς 6, Μπαμπατζάνης 10, Ριμπίτσκι, Καλαϊτζόγλου, Γιαπιτζόγλου 1.

Ολυμπιαδα Ε.Α.Σ. Θεσσαλονίκης (Ψαρριανός): Παπακωνσταντίνου 2, Μαρτινίδης 6, Βαφειάδης Β. 2, Κουτσουρίδης 9(1), Βαφειάδης Δ., Κελγιώργης, Βουγιουκλής 5(1), Καρυπίδης 4, Γκέκας 6, Σιώμος 1, Πλύτας.

Δεκάλεπτα: 9-10, 22-14, 36-26, 52-35.
Διαιτητές: Καμηλάρης - Κομνηνόπουλος

Elpides Basketball................JUST KEEP ON TRAINING!