Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ 49-38 ΤΟΝ ΑΕΤΟ ΦΙΛΥΡΟΥ.

Χωρίς να έχουν ιδιαίτερα καλή απόδοση οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ2 κατηγορίας, του Αετού Φιλύρου με 49-38.

Η ομάδα μας από την αρχή του αγώνα βρέθηκε σε κακή μέρα και με άσχημα ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση. Παρόλα αυτά κρατούσε συνεχώς ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας δυνατή άμυνα (συνολικά 17 κλεψίματα και 3 κοψίματα) κατάφερε να ανεβάσει την διαφορά σε διψήφιο αριθμό, φτάνοντας και στο +17 (49-32) λίγα λεπτά πριν το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν απλά να μειώσουν το σκορ με τον πίνακα να γράφει το τελικό 49-38.

Ελπίδες Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 7, Κασούμης 5, Σφούγγαρης 3(1), Μπαρτζώκας Α. 22, Καλαϊτζόγλου, Γιαπιτζόγλου 2, Κεχαγιάς 8, Κόττας 2, Νικολαϊδης Θ, Μπαρτζώκας Κ., Δημητριάδης, Ριμπίτσκι.

Αετός Φιλύρού (Αντεδάκης): Βαφιάς 10, Περρωτης, Ποπα 4, Κουλούσιος 8, Σταματάκης 3(1), Τεζαψίδης, Νικολαϊδης Δ., Σταυρακίδης 2, Χριστοφορίδης 3, Νατσικόπουλος, Νικιφοράκης 8(2).

Δεκάλεπτα: 14-12, 26-24, 41-29, 49-38.

Διαιτητές: Λολι - Τσάνταλη

Elpides Basketball.............JUST KEEP ON TRAINING!