Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

ΠΑΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΑΓIO ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

Ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης στον πρώτο τους αγώνα για το 2016. Έχασαν εκτός έδρας από τον Αγ. Αθανάσιο με 60-50 για την 13η αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα με τις Ελπίδες να ακολουθούν από κοντά στο σκορ. Στα μέσα της τρίτης περιόδου με το σκορ ισόπαλο 33-33 ο Αγ. Αθανάσιος έκανε ένα σερί 10-0 κλείνοντας έτσι το δεκάλεπτο με 43-33. Στην τελευταία περίοδο παρά τις προσπάθειες των Ελπίδων να μειώσουν οι γηπεδούχος ομάδα  διατήρησε το προβάδισμα από 7 έως 12 πόντους και με το τελικό 60-50 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα μας παρά την ήττα έδειξε πάθος και κόντραρε σε μια δυνατή έδρα έναν αντίπαλο που βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Αυτό ήταν το τελευταίο ματς του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος.  Αν και φτωχή η συγκομιδή μας στον βαθμολογικό πίνακα με 15 βαθμούς (2 νίκες – 11 ήττες), με τις τελευταίες μας εμφανίσεις δείχνουμε ότι στον δεύτερο γύρο τα πράγματα θα είναι διαφορετικά για τις Ελπίδες. Ο στόχος της ομάδας ήταν και είναι η παραμονή στην κατηγορία και είμαστε αποφασισμένοι να τον πετύχουμε!

Αγ. Αθανάσιος (Γουναρίδης): Πετρίδης 14(3), Ηλιάδης 13(2), Αναγνωστίδης, Παπαγκιντσίδης, Παυλίδης 5(1), Φωτακίδης, Τσιτσινάκης 4, Χριστάνης, Σαλανίδης 8(2), Κουρουτζίδης 11, Σωτηράκογλου 4, Μπαχτσεβάνης 1.

Ελπιδες Ηλιούπολης (Καλαϊτζόγλου – Μουρατίδης): Κατσουπάκης 2, Νατσιόπουλος 10, Τερμεντζής 4, Κασούμης 6(2), Στοϊλας 2, Κεχαγιάς 13, Μπαρτζώκας Α. 8(1), Ριμπίτσκι, Καλαϊτζόγλου, Καραγεωργίου 5.

Δεκάλεπτα: 14-14, 30-25, 43-33, 60-50.
Διαιτητές: Κασόλης – Παπαδόπουλος Αλ.

Elpides Basketball............JUST KEEP ON TRAINING!