Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015

ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ 62-67 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΕΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ - ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ.

Ήττα των Ελπίδων Ηλιούπολης από τον Πρωτέα Ελευθερίου –Κορδελιού με 62-67 για την 12η αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ.

Οι Ελπίδες έκαναν ιδανικό ξεκίνημα και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 35-26. Δεν είχαν όμως και ανάλογη συνέχεια και πραγματοποιώντας μια κάκιστη τρίτη περίοδο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 41-53. Στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού έφτασαν σε απόσταση αναπνοής 60-62 αλλά ο Πρωτέας με εύστοχες ελεύθερες βολές διατήρησε το προβάδισμα και πήρε την νίκη με το τελικό 62-67.

Οι Ελπίδες Ηλιούπολης εύχονται περαστικά και γρήγορη ανάρρωση στον παίκτη του Πρωτέα, Νούλα Ευάγγελο ο οποίος τραυματίστηκε και αποχώρησε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης): Τερμεντζής 11, Νατσιόπουλος 18(1), Κασούμης 5(1), Καραγεωργίου, Δόκος,  Κεχαγιάς 13, Κατσουπάκης 4, Στοϊλας 2, Αλβανός 3(1), Καλαϊτζόγλου 6.

ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ (Αποστόλου): Λαζαρίδης, Ιατρίδης, Ρατόπουλος 24(1), Γκούμας 2 ,Λυπηρίδης 15(1), Βουζίνας 4, Μπαλαφούτης, Κυρούδης 2, Σακελλιων 2, Κορνηλακης 4, Νούλας 2, Κιουρσίδης 12(1).

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-26, 41-53, 62-67.
Διαιτητές: Μπίκης – Παπαδόπουλος Χ.

Elpides Basketball.......JUST KEEP ON TRAINING!