Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, 59-72 ΤΗΝ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑ

Επέστρεψαν στις νίκες οι Ελπίδες Ηλιούπολης μετά από τρεις αγωνιστικές και μάλιστα σε μια δυνατή έδρα όπως αυτή του Αγ. Γεωργίου Ασπροβάλτας. Κέρδισαν τον αγώνα με σκορ 59-72 στα πλαίσια της 6ης  αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.
Έγινε ένα ωραίο και γρήγορο σε ρυθμούς ματς με τις Ελπίδες να παίρνουν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με 29-33. Στην επανάληψη η Ασπροβαλτα μπήκε πιο δυνατά, πέρασε μπροστά στο σκορ εως και +7 πόντους (44-37), όμως οι Ελπίδες αντέδρασαν και κάνοντας ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο πήραν την πολυπόθητη νίκη με το τελικό 59-72.