Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΗΤΤΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ ΜΕ 49-56.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης, αυτή την φορά από τον Μέγα Αλέξανδρο Μελισσοχωρίου με 49-56 στο ματς που διεξήχθη (15/02) στο ΔΑΚ Ηλιούπολης.
Οι φιλοξενούμενοι έχοντας εκπληκτική ευστοχία στα σουτ τριών πόντων, πήραν μεγάλη διαφορά στο πρώτο ημίχρονο (20-36), η οποία έφτασε και στους 22 πόντους (20-42) στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Οι Ελπίδες παρόλα αυτά δεν τα παράτησαν μείωσαν την διαφορά, έφτασαν και στο -4 (49-53) στο τελευταίο λεπτό του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και το Μελισσοχώρι με ένα ακόμη τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα σφράγισε τη νίκη του με το τελικό 49-56.