Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΣΤΑ ΛΑΓΥΝΑ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ KAI ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ 48-34.

Ήττα των Ελπίδων Ηλιούπολης το βραδυ της Δευτέρας (26/01), εκτός έδρας, από τον ΑΣΚ Λαγυνών με 48-34.
Οι Ελπίδες έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ και βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 17 πόντους διαφορά (29-12). Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν απόδοση, προσπάθησαν να επιστρέψουν στο ματς, έφτασαν στο -4 (35-31) και στο -6 (40-34) λίγα λεπτά πριν το τέλος. Δυστυχώς δεν κατάφεραν να κάνουν την υπέρβαση και τα Λαγυνά με ένα σερί 8-0 κλείδωσαν την νίκη τους φτάνοντας έτσι στο τελικό 48-34.
Πολύ κακή επιθετικά η ομάδα μας με πολλές άστοχες βολές και πολλά λάθη, έκανε αρνητικό ρεκόρ για φέτος με τους 34 πόντους που πέτυχε σε 40 λεπτά αγώνα.