Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΜΓΣΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 68 - 38

Με ήττα αποκλεισμός από το κύπελλο ΕΚΑΣΘ ξεκίνησε την φετινή σεζόν η ομάδα των Ελπίδων Ηλιούπολης. Έχασε εκτός έδρας από την πολύ καλή και νεανική ομάδα του Θερμαικού ΜΓΣΣ με 68-38. Το ματς ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας και παίζοντας καλη άμυνα κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 13-10. Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετα ο Θερμαικός πίεσε παραπάνω, πήρε το προβάδισμα στο σκορ και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία έφτασε στην νίκη πρόκριση στους 32 του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ με το τελικό 68-38. Η Ελπίδες έδειξαν ότι χρειάζεται πολύ δουλειά ακόμη μέχρι την πρεμιέρα του πρωταθλήματος τόσο στον οργανωτικό τομέα του παιχνιδιού τους όσο και στην φυσική κατασταση των παικτών.
Δεκάλεπτα: 10-13, 31-19, 47-29, 68-38
ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ(Χατζηαποστολίδης): Καραμπίνας 8, Παντελιάδης 8, Μπαχαράκης 12, Γκρεκίδης 10(2), Καλαϊτζίδης 6, Αλβανός Π. 8, Αλβανός Α. 5(1), Παπαδόπουλος 8, Μπακατσής 3.
 ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 4, Καλαϊτζόγλου Χ. 4, Καλαϊτζόγλου Δ., Λαγός, Παπαγγέλου, Μιχαηλίδης 5(1), Κεχαγιάς 4, Δόκος 8(1), Μαντσιόπουλος 6(2), Δημητριάδης 7.