Πέμπτη 8 Μαρτίου 2012

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΜΓΣΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 57-45

Οι Ελπίδες Ηλιούπολης ηττήθηκαν από την ομάδα του Θερμαικού εκτός έδρας με 57-45. Το ματς έιχε δυνατές άμυνες, η ομάδα μας δυστυχώς ήταν αρκετά άστοχη για άλλη μια φορά και το σκορ έμεινε και παλι σε σχετικά χαμηλά επίπεδα. Οι Ελπίδες ξεκίνησαν μουδιασμένα (όπως συνήθως) και ο Θερμαικός βρεθηκε στο πρωτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκόρ με 8 πόντους διαφορά (16-8) την οποία διατηρησε και αύξησε στο τέλος του πρώτου ημίχρονου (28-16). Στην επανάληψη οι Ελπίδες έχοντας ενα πολυ καλο τριτο δεκάλεπτο μειώσαν τη διαφορά στους 5 ποντους (41-36). Ο Θερμαικός όμως πιο ψυχραιμος στο τελευταίο δεκάλεπτο και σαφως πιο ευστοχος στα σουτ εφτασε στο τελικό 57-45. Παρολα αυτά η ομάδα μας είχε  μια αρκετά ικανοποιητική παρουσία στο γήπεδο με πολυ καλές στιγμές κατα διαστήματα, παίζοντας σχετικά καλο μπασκετ. Την επόμενη αγωνιστική οι Ελπίδες έχουν ρεπό και επιστρέφουν στην αγωνιστική δράση την Κυριακή 18 Μαρτίου με αντίπαλο τον Ελλάνιο Ζέυς.