Πέμπτη 1 Μαρτίου 2018

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΓΥΝΩΝ ΜΕ 77-75. ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

Σε ένα δυνατό ντέρμπι μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα με ένταση και ανατροπές στο σκορ οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν του Εθνικού Λαγυνών με 77-75.

Οι Ελπίδες έκαναν ιδανικό πρώτο ημίχρονο έφτασαν έως και το +15 (19-4) στο έβδομο λεπτό  και είχαν το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα (39-30). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Εθνικού ισορρόπησε το παιχνίδι και μάλιστα προηγήθηκε με εφτά πόντους διαφορά (67-73) μόλις 1’.20¨ πριν το τέλος του αγώνα. Σε εκείνο το σημείο οι Ελπίδες με ένα εκπληκτικό come back πήραν το προβάδισμα με 76-75 και έφτασαν εν τέλει σε ακόμη μια σπουδαία νίκη με τελικο σκορ 77-75.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη επιτυχία των Ελπίδων Ηλιούπολης στην Β φάση του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ και πλέον οδηγούν την κούρσα του ομίλου από την πρώτη θέση της βαθμολογίας.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης): Κυριαζίδης 22(3), Χασιώτης 22(2), Γιαννακίδης 14, Κατσουπάκης 12(1), Μαυρουδής 3, Δημητρίου 2, Σταμάτης 2, Κασούμης, Βεζύρης, Ριμπίτσκι.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΚ ΛΑΓΥΝΩΝ (Καραγιαννίδης – Πολυχρονιάδης): Noϊκος 17(2), Ιωσηφίδης 16(1), Καμαρούδης 14(4), Τσιριόπουλος 13, Κανδής 9(1), Κανλής 4, Δεμερτζής 2, Γούσιος, Πιλκούδης, Ιασωνίδης, Μπουντζωρας, Λουκάς.

Δεκάλεπτα: 21-14, 39-30, 49-54, 77-75.
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης – Τσιαμπάζης.

Elpides Basketball................JUST KEEP ON TRAINING!