Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017

ΣΠΟΥΔΑΙΟ "ΔΙΠΛΟ" ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΧΑΝΘ 47-53 ΤΟΝ ΠΥΡΡΟ ΕΥΟΣΜΟΥ. ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχαν χθες (13/12) οι Ελπίδες Ηλιούπολης επί του Πύρρου Ευόσμου με 47-53 στο γήπεδο της ΧΑΝΘ.

Οι Ελπίδες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα, επέβαλαν τον ρυθμό τους και προηγήθηκαν στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου έως και 14 πόντους διαφορά (7-21). Ο Πύρρος στην συνέχεια αντέδρασε και ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι 21-28 στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος  μέχρι το τέλος με τις Ελπίδες να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα από 3 μέχρι 7 πόντους το οποίο και εν τέλει διατήρησαν παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο με το τελικό 47-53.

Η ομάδα μας με αυτή τη νίκη διατηρείται μόνη στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας του ομίλου, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος και τους ομίλους ανόδου της Γ2 κατηγορίας.

ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γερακούδης): Μπασιάκος, Διαμαντής 7, Ξανθόπουλος, Ψύλλας 9(1), Παπαδόπουλος Λ. 16(1), Παπαδόπουλος Κ. 7(1), Τορουνίδης, Τουμπαρίδης 6, Πασχαλίδης 2.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Μουρατίδης – Νικολαϊδης): Κατσουπάκης 9(1), Κασούμης, Γιαννακίδης 8, Δημητρίου 4, Σταμάτης 7, Ριμπίτσκι 6, Χασιώτης 1, Μισιούδης, Κυριαζίδης 16(3), Μαυρουδής 2.

Δεκάλεπτα: 07-17, 21-28, 33-40, 47-53.

Διαιτητές: Σιαμαντούρας – Παπαδόπουλος Κ.

Elpides Basketball.............JUST KEEP ON TRAINING!