Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

ΠΑΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ 62-59 ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.

Δεν τα κατάφεραν οι Ελπίδες Ηλιούπολης στον εκτός έδρας αγώνα με την Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης και ηττήθηκαν με 62-59.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 10-17 όμως οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και με πίεση σε όλο το γήπεδο κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 13 πόντων στο ημίχρονο (42-29). Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες βελτιώνοντας κυρίως την άμυνά τους μείωσαν την διαφορά φτάνοντας αρκετές φορές κοντά στο σκορ ώστε  να διεκδικήσουν την νίκη (50-47, 58-55, 60-57) όμως κάποιες κακές επιλογές στην επίθεση και κυρίως η αστοχία από την γραμμή των ελευθέρων βολών στα τελευταία δυο λεπτά στέρησαν από την ομάδα την ευκαιρία να γυρίσει το ματς και να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

ΕΑΣ Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης (Ψαριανός): Παπακωνσταντίνου, Πουταχίδης 5(1), Μαρτινίδης 9, Βαφειάδης Β. 12(4), Κουτσουρίδης 7, Βαφειάδης Δ., Τοπαλνάκος 2, Γκέκας 10, Καρυπίδης 8, Σιώμος 2, Δρουγκελίδης 7.

Ελπίδες Α.Ο. Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 18(1), Κασούμης 8(2), Γιαννακίδης 12, Δημητρίου 6, Σταμάτης 8, Κεχαγιάς 7, Μπαμπατζάνης, Ριμπίτσκι, Σφούγγαρης, Δημητριάδης, Καλαϊτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 17-19, 42-29, 50-47, 62-59.
Διαιτητές: Μιμηκόπουλος – Ψωμιάδης.

Elpides Basketball...............JUST KEEP ON TRAINING!