Σάββατο 2 Μαρτίου 2019

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΡΜΑΙΚΟ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕ 86-62.

Ήττα των Ελπίδων χθες στο γήπεδο των Αμπελοκήπων από τον Θερμαϊκό ΜΓΣΣ με 86-62. Η ομάδα μας με πολλες απουσίες για ακόμη μια φορά, ήταν ανταγωνιστική στο ξεκίνημα με τους γηπεδούχους όμως να παίρνουν μια διαφορά κοντά στους δέκα πόντους λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα μας πάλεψε και ακολουθούσε το σκορ στα ίδια επίπεδα έως ότου στο τελευταίο πεντάλεπτο ο Θερμαϊκός εκμεταλλευόμενος την κούραση των παικτών μας ανέβασε τον πήχη στο σκορ με το τελικό αποτέλεσμα 86-62.

Ακολουθεί διακοπή του πρωταθλήματος λόγω του τριημέρου της Καθαράς Δευτέρας και επόμενο ματς στην Ηλιούπολη με αντίπαλο τον Αγ. Γεώργιο Νεοχωρούδας την Παρασκευή 15 Μαρτίου.

Οι πόντοι για την ομάδα μας από το χθεσινό ματς:

Ελπίδες Hλιουπολης (Μουρατίδης): Κατσουπάκης 17(1), Κυριαζίδης 13(1), Δουμάνης 13(1), Βουτσας 10, Χασιώτης 7, Μπόζας 2, Βεζύρης.